Po ciężkim dniu w pracy wreszcie wróciłaś do domu. Jedyne o czym teraz marzysz to chwila tylko dla siebie. Z wyłączonym telefonem, komputerem, a z książką w dłoni i może kieliszkiem wina, otulona ciepłą wodą z bąbelkami. 

Brzmi jak doskonały plan na wieczór, ale chyba w tym opisie czegoś brakuje. Tak, dobrze myślisz. Gdzieś musi się znaleźć miejsce na zapachowe świeczki. To one dopełnią Twój cały relaksacyjny rytuał. Rozstaw je w kilku miejscach i rozkoszuj się swoim ulubionym zapachem. Idealnie dobrany olejek eteryczny w świecy to gwarancja ukojenia nerwów oraz wyciszenia. Czy wiesz, jakie właściwości niosą za sobą poszczególne zapachy świec? Sprawdź, który Cię rozluźni lub pobudzi, a który pozwoli zapomnieć o stresie dnia codziennego.

Romantyczny i intymny zapach piżma 

Nie każdy go lubi. Dla niektórych bywa duszący i po prostu za ciężki. Jednak przy tym zapachu kąpiel stanie się bardzo luksusowa i odprężająca. Świece o zapachu piżma są idealne dla tych z Was, które obok głębokiego relaksu muszą się nieco zatracić w marzeniach podczas takich relaksacyjnych kąpieli. Wiedzcie, że piżmo było uważane za silny afrodyzjak, dlatego jego zapach unosił się m.in. w królewskich komnatach. Świeczka o tym zapachu lub z jej nutą delikatnie otuli Twoje skołatane nerwy. 

Lekko pobudzający zapach kawy

Co z tego, że dzień w pracy był bardzo energetyczny. Możesz pomyśleć, że już więcej emocji wystarczy na dziś. Ale wiedz, że zapach kawy, który owszem ma działanie pobudzające, potrafi też całkiem dobrze zrelaksować. Przecież po pracy, w domu czeka na Ciebie jeszcze trochę obowiązków, wiec takie małe kawowe pobudzenie zawsze się przyda. Wybierając świeczkę o zapachu kawy masz do wyboru nie tylko aromaty czarnego intensywnego naparu, ale też takie z nutą chili, cynamonu, a nawet kakao.

Soczyste zapachy tropików 

Poczuć się chociaż przez chwilę, jak na rajskich wakacjach? Proszę bardzo. Podczas relaksującej kąpieli rozpal świecę o zapachu cytrusowym. Wybierz mieszanki cytryny, mandarynki czy bergamotki i poczuj się jak na urlopie. Same te zapachy są bardzo pobudzające i dodające energii, ale zaufaj mi, że podczas kąpieli odczujesz to bardzo delikatnie. Pierwsze czego doznasz, to uczucie, że jesteś na wakacjach, na tropikalnej wyspie i właśnie relaksujesz się w salonie kąpielowym, w chatce na brzegu morza. Czujesz już to, prawda? 

Zaczarowany ogród, czyli zapachy kwiatowe 

Świece o zapachach kwiatowych są chyba jednymi z najpopularniejszych. To pewnie dlatego, że mieszanki takich zapachów potrafią zdziałać cuda z naszym samopoczuciem – ukoić, pobudzać, wyciszyć, a nawet zezłościć. Kwiatowe aromaty zazwyczaj wybierane są w okresie wiosenno-letnim, jednak moim zdaniem warto stawiać na nie przez cały rok. Dzięki świeczkom o zapachu kwiatów Twoja relaksująca kąpiel zmieni się w niezapomniane eteryczne przeżycie.

Sama widzisz, że relaksująca kąpiel to nie tylko bąbelki i dobra książka. Zadbaj o tę chwilę dla siebie, aby była wyjątkowa i pomogła Ci ukoić nerwy, oderwać się od codziennych obowiązków. Doskonale wiesz, że Ci się należy!